כיצד התפתח סינון המים

אדם יכול לשרוד ללא מזון במשך מספר שבועות, כי הגוף שלך יעבור בהדרגה להפקת אנרגיה באמצעות שומן מאוחסן וחלבון.
אבל אם תצמצם את אספקת המים שלך ואתה תמות בתוך ימים.
המים שווים לחיים: זה פשוט כמו שזה נשמע. בסביבות שני שלישים של הגוף שלך (עד 70% אם אתה תינוק) הוא מים.  אפילו העצמות שלך אשר אתה עשוי לחשוב כמוצקים לחלוטין, מכילים כ -% 20 מים. בממוצע, אנחנו צריכים 4.2 ליטר של מים כל יום כדי לשמור על בריאותנו (אם כי אנחנו לא צריכים לשתות כל כך הרבה כיוון  אנחנו מקבלים הרבה מהמים שלנו מתוך מזונות).
אם מים כל כך חשובים לחיינו, זה לא מפתיע שאנחנו רוצים אותם  באופן נקי, טהור, וטעים
איך מסננים עובדים - והאם אנחנו באמת זקוקים !להם?
בואו ניקח מבט מקרוב: מסנן נפוץ  "ממיר" את מי הברז למי שתייה נקיים
באמצעות מסננים הניתנים להחלפה. סנן פחם של בריטה, בדרך כלל, כל מסנן מחזיק כחודש ויש תצוגת טיימר על הכד שמזכיר לך כאשר אתה צריך להחליף .

 
איך  עובדים המסננים?
 מסנן חי: מערכת סינון קלאסית לסינון שפירט בפטנט משנת 1901 על ידי קליופס מונג'או ממידלטון, אוהיו.
מים מלוכלכים מטפטפים מן הטנק שבצמרת (כחול), עוברים דרך צמחייה (כנראה מיטת קנה), אשר מסירה חומרים מזינים, חומר אורגני, מספר סוגים של זיהום, וכמה חיידקים, לפני טפטוף מטה דרך חול, פחם וחצץ. המים הנקיים נאספים לשימוש חוזר בטנק אחר בתחתית. סינון  דרך שכבות  עדיין בשימוש נרחב בהליך טיהור שפכים עד עצם היום הזה, כולל במערכות לניקוי נגר מכבישים מהירים.
הודות למבנה מולקולרי יוצא דופן, מבנה המים הוא טוב להפליא בהמסת דברים. לפעמים זה מועיל: אם אתה רוצה להסיר את האבק מן הג 'ינס שלך, פשוט לזרוק אותם במכונת הכביסה שלך עם חומר ניקוי כלשהו ואז תפקיד המים והסבון יהיה ללכוד ולמשוך את הלכלוך כמו מגנט . כל המים שלנו זורמים כל הזמן דרך הסביבה במה שמכונה אפקט מחזור המים . רגע אחד הם עוברים דרך נהר או מתאדים גבוה בענן, ברגע הבא הם זורם מהברז שלך , משם לכוס על השולחן שלך, או לשטוף את השירותים .
איך אתה יודע מה איכות המים שאתה עומד לשתות - עם היכולת שלהם למשוך ולפזר לכלוך - לסחוף כל מיני חלקיקים במסעם דרך כדור הארץ והצנרת?
אם אתה רוצה .להיות בטוח, אתה יכול לההעביר אותם דרך מסנן מים.

מסנני מים משתמשים בשתי טכניקות שונות כדי להסיר לכלוך. סינון פיזי פירושו מאמץ מים כדי להסיר זיהומים גדולים. במילים אחרות, מסנן פיזי הוא מסננת מחוררת - אולי חתיכת גזה דקה או קרום טקסטיל דק מאוד. (אם יש לך קומקום חשמלי , כנראה יש לך מסנן כזה מובנה לתוך הזרבובית כדי להסיר חלקיקים של אבנית.) שיטה נוספת של סינון, סינון כימי , כרוכה בהזרמת מים דרך חומר פעיל מסיר זיהום כימית כאשר הם עוברים דרכו.
חלק מסנני המים הביתיים הנפוצים ביותר משתמשים במה שמכונהגרגירי פחמן פעילים" (הנקראים לפעמים פחמן פעיל או AC) על בסיס פחם (צורה נקבובית מאוד של פחמן, שנוצרה על ידי שריפת משהו כמו עץ באספקה ​​מופחתת של חמצן). פחם הוא כמו צלב בין "גרפיט" גרפיט בעיפרון וספוגיש לו שטח פנימי ענקי, עמוס פינות ו crannies, אשר מיועדים ללכוד זיהום כימי באמצעות תהליך הנקרא ספיחה (שבו נוזלים או גזים להיות לכודים על ידי מוצקים או נוזלים). אבל בעוד פחם הוא נהדר עבור הסרת זיהומים נפוצים רבים (כולל כימיקלים מבוססי כלור הציג במהלך טיהור מי שפכים, כמה חומרי הדברה, ממיסים תעשייתיים), סינון זה לא יכול להתמודד עם "קשיות" (אבנית),מתכות (אלא אם כן סוג מיוחד של מסנן פחמן פעיל משמש), נתרן, חנקות, פלואור או מיקרוביםהחיסרון העיקרי של פחמן מופעל הוא כי מסננים בסופו של דבר נסתמים עם לכלוך ויש להחליף אותם תדיר.  כלומר, יש עלות מתמשכת.

אוסמוזה הפוכה

אוסמוזה הפוכה פירושה להעביר בלחץ מים מזוהמים דרך קרום (למעשה, מסנן דק מאוד) , כך המים עוברים אבל המזהמים מופרדים ומוזרמים ישירות לביוב.
 

אם למדת ביולוגיה, ודאי שמעת על אוסמוזה . כאשר יש לך פתרון מרוכז מופרד פתרון פחות מרוכז על ידי קרום חדיר למחצה
(סוג של מסנן שדרכו כמה דברים יכולים לעבור, אבל אחרים לא יכולים), הפתרונות מנסים לסדר מחדש את עצמם, כך ששניהם אותו ריכוז.

חכה, זה פשוט יותר ממה שזה נשמע!

נניח שיש לך בקבוק זכוכית אטום מלא מים מתוקים מאוד ואתה מכניס אותו בתוך כד זכוכית גדול מלא מים מתוקים פחות. 
שום דבר לא יקרה. 
אבל מה אם הבקבוק הוא למעשה סוג מיוחד של 
פלסטיק נקבובי שדרכו מים (אבל לא סוכר) יכולים לעבור? 
מה שקורה הוא שהמים נעים מהכד החיצוני דרך הפלסטיק (ביעילות, קרום חדיר למחצה) לתוך הבקבוק עד להשוואת ריכוזי הסוכר לרמה שווה. 
השוואת ריכוז המתיקות מתרחשת תחת מה שמכונה 
לחץ אוסמוטי .

זה אוסמוזה, אז מה עם אוסמוזה הפוכה? 
נניח שאתה לוקח מים מזוהמים ומכריח אותם דרך קרום כדי להפריד מהם את הלכלוך. 
למעשה, אתה גורם להם ללכת בכיוון ההפוך מאשר אוסמוזה עושה בדרך כלל.

מאז אתה עושה את מהלך המים נגד היצר הטבעי שלה, אוסמוזה הפוכה כרוכה בהעברת מים עם לכלוך  דרך קרום תחת לחץ - וזה אומר שאתה צריך להשתמש באנרגיה. במילים אחרות, מסננים אוסמוזה הפוכה יש להשתמש במשאבות המופעלת חשמלית כי עלות כסף לרוץ. כמו פחם פעיל, אוסמוזה הפוכה טובה בהסרת מזהמים מסוימים (מלח, חנקות או אבנית), אך יעילה פחות בהסרת אחרים (חיידקים, למשל). חסרון נוסף הוא כי מערכות אוסמוזה הפוכה מייצרות די הרבה עודפי פסולת המוזרמת לביוב.
הבזבוז יכול להגיע לשיעור של שלושה ליטריםעבור כל ליטר של מים נקיים שהם מייצרים.
פרמטר זה משתנה בהתאם לצפיפות GPD של הממברנה.

 

  

 x

#{title}

#{text}

#{price}